Ako sme v programe BUDDY zvládli Korona obdobie?

 

 

Obdobie COVID19 pandémie bolo výzvou aj pre nás v programe BUDDY. Naši dobrovoľníci sa museli tvorivo vysporiadať s udržiavaním vzťahu s deťmi aj bez osobného kontaktu. Preto sme im hneď v prvých týždňoch pripravili manuál s tipmi na komunikáciu s deťmi počas karantény.
 

Naše koordinátorky sa tiež veľmi rýchlo prispôsobili obmedzeniam doby a dobrovoľníkom pripravili aj nové formy podpory. S dobrovoľníkmi rozbehli skupinové online stretnutia a individuálne videočety.
 

Nezastavili sme ani hľadanie nových dobrovoľníkov. V apríli sme pripravili historicky prvú online Zoznamku s programom, kde sa takmer tri desiatky záujemcov o dobrovoľníctvo vďaka našej odbornej garantke Zuzke ponorili do teórie vzťahovej väzby a systému sociálnoprávnej ochrany na Slovensku. Tiež dostali od koordinátorky výberu dobrovoľníkov Janine potrebné informácie k výberovému procesu a na ich zvedavé otázky odpovedali aj dvaja BUDDY dobrovoľníci Martin a Svetlana a koordinátorky dobrovoľníkov Katka a Janka. 
 

Nezrealizovaný Deň workshopov sme nahradili sériou štyroch online školení. Pri prvom sa vďaka lektorke Zuzke 19 dobrovoľníkov naučilo „Ako motivovať dieťa ku zmene (na ceste od zaseknutia k samostatnosti)“. Nasledovala ťažšia téma „Ako sa vyhnúť chybám pri rozhovore s dieťaťom o závislosti“, do ktorej sa vďaka lektorke Kataríne ponorilo 12 dobrovoľníkov. Ďalšou užitočnou témou „Finančná gramotnosť v praxi“ 16 dobrovoľníkov previedol školiteľ Peter. Sériu sme zavŕšili školením lektora Michala na tému „Ako pomôcť BUDDY dieťaťu pri výbere povolania“ , ktorého sa zúčastnilo 10 dobrovoľníkov.
 

Náročné „bezkontaktné“ obdobie je už snáď definitívne za nami a väčšina detí už má v tomto čase možnosť znovu stretnúť svojho BUDDY dobrovoľníka naživo. Veríme, že vývoj situácie nám umožní stretnúť sa v septembri aj fyzicky na spoločnom BUDDY podujatí, lebo komunitný rozmer programu BUDDY je pre nás veľmi dôležitý. 

 


Projekt ‘BUDDY’ je podporený z programu ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Buď BUDDY a staň sa súčasťou našej komunity

€/m

By confirming the information above you shall agree with the terms and conditions Darujme.sk. In the next step you will be forwarded to the website, where you will fill in your payment information. We will inform you via e-mail about successful crediting of your donation. Thank you!

 

The payment made through the system powered by DARUJME.sk | powered by ĽudiaĽuďom.sk

If you would like to use an American Express payment card, please use Paypal for donation.

Donate