BUDDY obdržal medzinárodný grant od Active Citizens Fund - Slovakia

Program ‘BUDDY’ má od tohto roku nového podporovateľa. Je ním program ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

 

Active Citizens Fund – Slovakia je grantový program zameraný na posilnenie občianskej spoločnosti, podporu aktívneho občianstva a zlepšenia postavenia zraniteľných skupín na Slovensku. V období 2018 – 2023 má ACF v pláne rozdeliť 7,7 mil. EUR pomedzi 17 grantových výziev, čím podporí slovenské občianske organizácie a taktiež sprostredkuje podporné aktivity v oblasti vzdelávania, organizácie či samofinancovania.

Cieľ programu BUDDY a Active Citizens Fund je jasný. Obom ide o zlepšovanie postavenia mladých ľudí zo zraniteľných skupín v spoločnosti. Na ceste k zlepšovaniu spoločnosti sa ACF – Slovakia v roku 2019 rozhodlo podporiť aj program BUDDY, a tak pomôcť mladým ľudom z Centier pre deti a rodinu na ceste k samostatnému životu. BUDDY program hľadá, vyberá, školí, a stará sa o dospelých dobrovoľníkov, ktorí dlhodobo jeden na jedného sprevádzajú a pomáhajú napĺňať potreby detí. Cieľom programu je, aby každé dieťa, ktoré nevyrastá vo svojej rodine, malo aspoň jednu osobu, ktorej dôveruje a viedlo samostatný a dôstojný život. Zdroje ACF grantu plánuje program využiť na posilnenie programového tímu, výberový proces nových dobrovoľníkov a rozbehnutie nových vzťahov, starostlivosť o dobrovoľníkov a deti zapojených do programu, a školenia a vzdelávacie aktivity spojené so sledovaním kvality a dopadu na našu zraniteľnú skupinu.

“Sme veľmi vďační, že sa môžeme aj vďaka podpore ACF - Slovakia naďalej rozvíjať a spolu s našimi dobrovoľníkmi pomáhať mladým ľudom k osamostatneniu a zaradeniu do spoločnosti - aby jedného dňa mali prácu, bývanie a kvalitné vzťahy,” povedal o spolupráci Ladislav Kossár, zakladateľ programu BUDDY. 

Buď BUDDY a staň sa súčasťou našej komunity

€/m

By confirming the information above you shall agree with the terms and conditions Darujme.sk. In the next step you will be forwarded to the website, where you will fill in your payment information. We will inform you via e-mail about successful crediting of your donation. Thank you!

 

The payment made through the system powered by DARUJME.sk | powered by ĽudiaĽuďom.sk

If you would like to use an American Express payment card, please use Paypal for donation.

Donate