Articles

31.08.2020
Marek a Stano sú BUDDY dvojica, ktorá si vzájomne pomáha už štyri roky. Spoznali sa na spoločnej akcii pre nových dobrovoľníkov a deti z domovov. Koordinátorky ich dôverne poznali a tak vedeli, že z nich môžu byť kamaráti. Ich cesta k priateľstvu nebola dlhá. Marek ako dobrovoľník najmä počúval čo Stana, dieťa z domova, trápi, čo by chcel dosiahnuť, alebo mu občas pomohol s jeho problémami, s ktorými sa nikomu inému nezdôveroval. Tak sa zrodilo verné priateľstvo, ktoré trvá dodnes. Stano už z domova odišiel. Podarilo sa mu zamestnať a mať svoje prvé ubytovanie, ktoré je skromné, ale je hrdý, že neskončil ako niektorí jeho kamaráti z domova. Počas posledných rokov má pri sebe dôverného kamaráta, ktorý mu pomáha zdolávať životné prekážky.
10.08.2020
Názov pozície: Koordinátor/ka výberu dobrovoľníkov Miesto práce: Bratislava + občasné výjazdy na východné Slovensko Termín nástupu: september 2020 Typ pracovného pomeru: TPP / živnosť Plat: od 1 200 € brutto pri TPP Kontakt na zaslanie životopisu a motivačného listu: timko@tvojbuddy.sk
14.07.2020
Školský rok 2019/2020 je už za nami - bol plný pestrých aktivít, ale aj poznačený pandémiou v jarných mesiacov. S jeho uplynutím súvisí aj ukončenie obdobia podpory z ACF grantu a pre nás je to dobrá príležitosť zhodnotiť to najdôležitejšie za uplynulých 12 mesiacov.
11.06.2020
Obdobie COVID19 pandémie bolo výzvou aj pre nás v programe BUDDY. Naši dobrovoľníci sa museli tvorivo vysporiadať s udržiavaním vzťahu s deťmi aj bez osobného kontaktu. Preto sme im hneď v prvých týždňoch pripravili manuál s tipmi na komunikáciu s deťmi počas karantény.
25.05.2020
Názov pozície: KOORDINÁTOR dobrovoľníkov Región: západné Slovensko (Bratislavský, Trnavský, Nitriansky a Trenčiansky kraj) Termín nástupu: september 2020 Typ pracovného pomeru: plný úväzok Plat: od €1,100 brutto Kontakt na zaslanie životopisu a motivačného listu: timko@tvojbuddy.sk
10.04.2020
Dievča, ktoré v detstve nemalo veľa šťastia a žena, ktorá túžila robiť dobré veci pre spoločnosť. Z Katky a jej dobrovoľníčky Ivky sa stala nerozlučná dvojica a to aj napriek tomu, že v súčasnosti žije každá z nich v inej krajine. Pohromade ich však drží silné priateľstvo, ktoré si za posledných 6 rokov vybudovali.
20.12.2019
Sme priamo uprostred najväčších sviatkov a tiež najväčšieho zhonu roka. Práca, domácnosť a nakupovanie darčekov, ktoré sú často zbytočné. Zo zahraničia sa k nám dostala vlna čiernych piatkov aj zliav, ktoré sa v obchodných centrách začínajú ešte predtým ako zasadneme za vianočný stôl. Som Lucia, spoluzakladateľka programu BUDDY, a rada by som sa s vami podelila o to, ako môžete všetok ten zhon a nepokoj premeniť na naozaj magický čas, ktorý má oveľa väčšiu hodnotu ako všetky vianočné koláče, dokonale upratané domácnosti a darčeky sveta.

Pages