Finančne

Ďakujeme, že nás chceš podporiť.
€/m

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania Darujme.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. Po úspešnom prijatí daru Vám zašleme informačný email. Ďakujeme!

Platba realizovaná systémom DARUJME.sk | powered by ĽudiaĽuďom.sk

V prípade, že si želáte použiť platobnú kartu American Express, prosím použite Paypal.

Darovať

Kam putujú vaše financie? 

 

Program BUDDY funguje z finančnej podpory individuálnych donorov, nadácií a korporátnych partnerstiev. Ak sa chcete podieľať na tom, aby sme mali viac a viac detí, ktoré sú schopné fungovať v spoločnosti a mať dôstojný život, pridajte sa k našim donorom. Za pravidelný mesačný príspevok získate nielen dobrý pocit, ale aj možnosť zúčastňovať sa našich odborných školení zdarma. Aj vy sa tak môžete pripravovať na rolu dobrovoľníka či rodiča, alebo sa v nej zlepšiť. Staňte sa aj vy BUDDYm a podporte nás. 

 

Peniaze nemíňame a neprerozdeľujeme deťom priamo. Naopak, združujeme dobrovoľníkov, ktorí s deťmi trávia čas individuálne. Program dobrovoľníkov najprv nájde, starostlivo ich vyberie tak, aby vedeli byť deťom z domovov oporou a dobrým kamarátom. BUDDY je aspoň o 10 rokov starší priateľ - niečo ako krstný otec, strýko, starší brat alebo sestra. Program dobrovoľníkov následne zaškolí. Potom si počas zoznamovacieho víkendu k sebe s dieťaťom hľadajú cestu. Koordinátorky a psychologičky programu vzťah ďalej rozvíjajú cez pravidelné aktivity, školenia s podborníkmi a individuálne supervízie. Dobrovoľníctvo znamená osobné stretnutie s dieťaťom aspoň raz za týždeň. Dieťa tak dostáva lásku, pozornosť a dlhodobý pocit dôvery od niekoho, kto sa pri ňom nestrieda (ako vychovávateľky v domove) a kto za svoju prácu nie je platený. Cieľom je, aby vzťah vydržal dlhé roky. Ten najdlhší dnes oslavuje 11 výročie. Jeho snahou je začleniť každé dieťa z domova do spoločnosti. Projekt tak tvorí aj celospoločenskú hodnotu, keďže znižuje kriminalitu, nezamestnanosť a bezdomovectvo detí z domovov. Každé dieťa, ktoré bolo začlenené do programu a má nad 18 rokov, nie je na ulici. 

 

Financie teda putujú na chod programu. To znamená, že idú na mzdy HR koordinátorkám, ktoré dobrovoľníkov vyberajú. Psychologičkám a odborným pedagogičkám, ktoré vedú odborné supervízie pre dobrovoľníkov. Koordinátorkám programu, ktoré na dennej báze komunikujú s dobrovoľníkom a dieťaťom a poskytujú dvojiciam podporu. Školenia prebiehajú na pravidelnej báze, kde v skupinách, alebo individuálnych sedeniach, poskytujeme odborné návody dobrovoľníkom na to, ako komunikovať s dieťaťom a viesť ho k základným hodnotám a zvyklostiam tak, aby bolo schopné po odídení z domova samostatne fungovať. Koordinátorky tiež vytvárajú vzťahy a kooperácie s detskými domovmi tak, aby pravidelné odídenie a návrat dieťaťa do domova fungoval bez problémov. 

 

Program zastrešuje výber a odbornú programovú podporu pre dobrovoľníkov - našich mentorov pre deti. Financie putujú na mzdy týchto odborníkov, bez ktorých by program nemohol fungovať a dobrovoľníkov vzdelávať, komunikovať s nimi a riešiť s nimi denné problémy dvojíc. BUDDY preto znamená: DOBROVOĽNÍK RAZ týždenne, PRIATEĽSTVO na celý život. 

 

Chceme byť nezávislí tak ako posledných 10 rokov a chceme sa sústrediť iba na to, aby sme svoju misiu napĺňali. Je pre nás preto veľmi dôležité, aby sme vedeli predpovedať svoje príjmy.  Tieto parametre najlepšie spĺňa pravidelný mesačný príspevok od našich individuálnych darcov. Vážime si každú pomoc - darujte nám pravidelne mesačne toľko, koľko si nevšimnete, že vám chýba v peňaženke alebo na účte - pre niekoho je to 5 EUR, pre iného 1.000 EUR.

 

Zo srdca ďakujeme.

 

 

Každý rok môžu organizácie a zárobkovo činné osoby na Slovensku venovať 2% (3%) zo svojich daní neziskovým organizáciám a priamo sa podieľať na rozvoji projektov, ktoré považujú za hodné svojej podpory. 

 

V čom je BUDDY výnimočný? 

Program BUDDY spája deti z detských domovov s vyškolenými dobrovoľníkmi a pomáha im vytvoriť dôverný a dlhotrvajúci vzťah. Program najprv nájde dobrovoľníkov. Starostlivo ich vyberie tak, aby vedeli byť deťom z domovov oporou a dobrým kamarátom. BUDDY je aspoň o 10 rokov starší priateľ - niečo ako krstný otec, strýko, starší brat alebo sestra. Program dobrovoľníkov následne zaškolí. Potom si počas zoznamovacieho víkendu k sebe s dieťaťom hľadajú cestu. Koordinátorky a psychologičky programu vzťah ďalej rozvíjajú cez pravidelné aktivity, školenia s podborníkmi a individuálne supervízie. Dobrovoľníctvo znamená osobné stretnutie s dieťaťom aspoň raz za týždeň. Deti dostávajú pozornosť, pozitívny vzor a podporu bez predsudkov. Cieľom je, aby vzťah vydržal dlhé roky. Ten najdlhší dnes oslavuje 11 výročie. Program má v súčasnosti 80 aktívnych dvojíc a stále rastie. Jeho snahou je začleniť každé dieťa z domova do spoločnosti. Projekt tak tvorí aj celospoločenskú hodnotu, keďže znižuje kriminalitu, nezamestnanosť a bezdomovectvo detí z domovov. Každé dieťa, ktoré bolo začlenené do programu a má nad 18 rokov, nie je na ulici.

 

Naše úspechy za rok 2017

V súčasnosti  má program 80 aktívnych dvojíc, pričom v roku 2017 sme spojili 32 dvojíc. Okrem nich máme 20 doučovacích dobrovoľníkov. Najdlhší vzťah má 11 rokov.

Otvorenú spoluprácu máme s 20 detskými domovmi, pričom aktívnych Buddies máme v 15 detských domovoch.

V roku 2017 sme otvorili spoluprácu s detským domovom Harmónia Modra, Rohožník a Istebné. Dokázali sme tiež naplniť potrebu dobrovoľníkov v Bratislave (detské domovy na Učiteľskej ulici v Bratislave, Bernolákove a v Petržalke). 

 

Vaše 2% nám pomôžu meniť budúcnosť stále väčšieho počtu detí z detských domovov pomocou vytvárania ďalších vzťahov medzi nimi a dobrovoľníkmi. 

ĎAKUJEME! 

 

Postup krokov sa mierne líši podľa toho, či % z dane chce poukázať fyzická osoba (zamestnanec, alebo osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie) alebo právnická osoba. Prečítajte si detailný návod nižšie. 

 

Naše údaje:

 

Názov: PRO VIDA
Sídlo: Strážna 11, 831 01 Bratislava
Právna forma: Občianske združenie
IČO: 37927051

 

Zo srdca ďakujeme za Vašu podporu.

 

 

 

 

DETAILNÉ INFORMÁCIE K ZASLANIU 2 % Z DANE

 

ZAMESTNANEC, KTORÝ PODÁVA DAŇOVÉ PRIZNANIE

 

 1. Do 15.02.2019 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. 
 2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane. 
 3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane- to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3,00 €. Ak ste v roku 2018 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a máte o tom potvrdenie, môžete v prospech prijímateľa poukázať 3% z Vašej zaplatenej dane.
 4. Prečitajte si pozorne celé Vyhlásenie, v ktorom sú predvyplnené naše údaje. 
 5. Do Vyhlásenia doplňte sumu, ktorú nám chcete poukázať. 
 6. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2019 na daňový úrad podľa Vášho bydliska – adresu si nájdete TU
 7. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% v prospech programu BUDDY. Peniaze na náš účet prevádza príslušný daňový úrad. Váš zamestnávateľ platí celú Vašu daň príslušnému daňovému úradu. 

 

FYZICKÁ OSOBA, KTORÁ PODÁVA DAŇOVÉ PRIZNANIE

 

 1. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka minimálne 3,00 € pre prijímateľa. 
 2. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť, v prípade, že chcete peniaze poslať programu BUDDY: 

 

Naše údaje:

 

Názov: PRO VIDA
Sídlo: Strážna 11, 831 01 Bratislava
Právna forma: Občianske združenie
IČO: 37927051

 

 1. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2019) na Váš daňový úrad ( podľa Vášho bydliska - adresu si nájdete TU) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov. 

 

 

POTVRDENIE na poukázanie 3% z dane o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckych aktivít v roku 2018 (prikladá sa k Vyhláseniu, alebo k Daňovému priznaniu fyzických osôb):

Potvdenie vydáva na žiadosť dobrovoľníka príslušná organizácia, v ktorej dobrovoľník odpracoval min. 40 hodín – prosíme kontaktuje našu kanceláriu na adrese info@tvojbuddy.sk

 

PRÁVNICKÁ OSOBA, KTORÁ PODÁVA DAŇOVÉ PRIZNANIE

 

 1.  Právnické osoby môžu poukázať 1,0% (2%) z dane aj viacerým prijímateľom, minimálna výška v prospech jedného prijímateľa je 8 €.
 2.  Vypočítajte si Vaše 1,0% (2%) z dane z príjmov právnickej osoby– to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov, poukázať môžete aj menej ako 1,0% (2%), musí však byť splnená podmienka minimálne 8 € na jedného prijímateľa.

POZOR:

 1. Ak právnická osoba (firma) v roku 2018 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2019 (zvyčajne do 31.3.2019) NEDAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať iba 1,0% z dane – vyznačí v daňovom priznaní, že poukazuje iba 1,0% z dane – vyznačí v daňovom priznaní, že poukazuje iba 1,0% z dane
 2. Ak právnická osoba (firma) v roku 2018 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2019 (zvyčajne do 31.3.2019) DAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať 2% z dane – označí v daňovom priznaní, že poukazuje 2% z dane (tak ako po minulé roky).

 

V daňovom priznaní pre právnické osoby – Časť IV. sú už uvedené kolónky na poukázanie 1,0% (2%) z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť, sme Vám predvyplnili. Súbor obsahuje aj potvrdenie o podaní daňového priznania.

 

Chceme Vám za poukázanie 1,0% (2%) z Vašich daní poďakovať. Preto budeme radi, ak v daňovom priznaní zaškrtnete súhlas so zaslaním údajov (obchodné meno alebo názov, sídlo a právna forma) – NOVINKA od roku 2016.

 

 1. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.
 2. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumy, ktoré ste poukázali, v prospech Vami vybraných prijímateľov. 

 

Dokumenty: daňové priznanie právnických osôb (komplet ZIP)

 

Zdroj: www.rozhodni.sk