Finančne

Ďakujeme, že nás chceš podporiť.
€/m

V prípade, že si želáte použiť platobnú kartu American Express, prosím použite Paypal.

Amex Darovať

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania Darujme.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. Po úspešnom prijatí daru Vám zašleme informačný email. Ďakujeme!

 

Platba realizovaná systémom DARUJME.sk | powered by ĽudiaĽuďom.sk

Kam putujú vaše financie? 

 

Program BUDDY funguje z finančnej podpory individuálnych donorov, nadácií a korporátnych partnerstiev. Ak sa chcete podieľať na tom, aby sme mali viac a viac detí, ktoré sú schopné fungovať v spoločnosti a mať dôstojný život, pridajte sa k našim donorom. Za pravidelný mesačný príspevok získate nielen dobrý pocit, ale aj možnosť zúčastňovať sa našich odborných školení zdarma. Aj vy sa tak môžete pripravovať na rolu dobrovoľníka či rodiča, alebo sa v nej zlepšiť. Staňte sa aj vy BUDDYm a podporte nás. 

 

Peniaze nemíňame a neprerozdeľujeme deťom priamo. Naopak, združujeme dobrovoľníkov, ktorí s deťmi trávia čas individuálne. Program dobrovoľníkov najprv nájde, starostlivo ich vyberie tak, aby vedeli byť deťom z domovov oporou a dobrým kamarátom. BUDDY je aspoň o 10 rokov starší priateľ - niečo ako krstný otec, strýko, starší brat alebo sestra. Program dobrovoľníkov následne zaškolí. Potom si počas zoznamovacieho víkendu k sebe s dieťaťom hľadajú cestu. Koordinátorky a psychologičky programu vzťah ďalej rozvíjajú cez pravidelné aktivity, školenia s podborníkmi a individuálne supervízie. Dobrovoľníctvo znamená osobné stretnutie s dieťaťom aspoň raz za týždeň. Dieťa tak dostáva lásku, pozornosť a dlhodobý pocit dôvery od niekoho, kto sa pri ňom nestrieda (ako vychovávateľky v domove) a kto za svoju prácu nie je platený. Cieľom je, aby vzťah vydržal dlhé roky. Ten najdlhší dnes oslavuje 11 výročie. Jeho snahou je začleniť každé dieťa z domova do spoločnosti. Projekt tak tvorí aj celospoločenskú hodnotu, keďže znižuje kriminalitu, nezamestnanosť a bezdomovectvo detí z domovov. Každé dieťa, ktoré bolo začlenené do programu a má nad 18 rokov, nie je na ulici. 

 

Financie teda putujú na chod programu. To znamená, že idú na mzdy HR koordinátorkám, ktoré dobrovoľníkov vyberajú. Psychologičkám a odborným pedagogičkám, ktoré vedú odborné supervízie pre dobrovoľníkov. Koordinátorkám programu, ktoré na dennej báze komunikujú s dobrovoľníkom a dieťaťom a poskytujú dvojiciam podporu. Školenia prebiehajú na pravidelnej báze, kde v skupinách, alebo individuálnych sedeniach, poskytujeme odborné návody dobrovoľníkom na to, ako komunikovať s dieťaťom a viesť ho k základným hodnotám a zvyklostiam tak, aby bolo schopné po odídení z domova samostatne fungovať. Koordinátorky tiež vytvárajú vzťahy a kooperácie s detskými domovmi tak, aby pravidelné odídenie a návrat dieťaťa do domova fungoval bez problémov. 

 

Program zastrešuje výber a odbornú programovú podporu pre dobrovoľníkov - našich mentorov pre deti. Financie putujú na mzdy týchto odborníkov, bez ktorých by program nemohol fungovať a dobrovoľníkov vzdelávať, komunikovať s nimi a riešiť s nimi denné problémy dvojíc. BUDDY preto znamená: DOBROVOĽNÍK RAZ týždenne, PRIATEĽSTVO na celý život. 

 

Chceme byť nezávislí tak ako posledných 10 rokov a chceme sa sústrediť iba na to, aby sme svoju misiu napĺňali. Je pre nás preto veľmi dôležité, aby sme vedeli predpovedať svoje príjmy.  Tieto parametre najlepšie spĺňa pravidelný mesačný príspevok od našich individuálnych darcov. Vážime si každú pomoc - darujte nám pravidelne mesačne toľko, koľko si nevšimnete, že vám chýba v peňaženke alebo na účte - pre niekoho je to 5 EUR, pre iného 1.000 EUR.

 

Zo srdca ďakujeme.